czwartek, 21 styczeń 2021 15:49

FUERTEVENTURA - WYSPA PLAŻ

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Fuerteventura wyspa cudownych, szerokich i piaszczystych plaż.

Na tą wyspę wybrałam się z koleżanką Grażyną z biurka obok :) w marcu 2020 aby uciec od zaczynającego się szaleństwa w związku z COVID. Skorzystałyśmy z bardzo dobrej oferty cenowej :) Fakt faktem do końca nie skorzystałyśmy z atrakcji, które oferuje Fuerta ze względu na wprowadzane już w Hiszpanii obostrzenia a po powrocie zostałyśmy skierowane na 14 dniową kwarantannę ale I TAK BYŁO WARTO :)

Wyspa ma surowy wygląd, dominują skały i piasek, a zieleni jest tu jak na lekarstwo, mimo to ma swój osobliwy charakter. Surowe skały i wszechobecny piasek nadają wyspie naprawdę ciekawego wyglądu. Fuerta jest wyspą wietrzną jednak wiatr jest tu zbawienny, gdyż latem słońce jest tu naprawdę mocne.

Wybrałyśmy hotel w miejscowości Caleta de Fuste, popularnej miejscowości turystycznej, która jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania wyspy.

W Caleta De Fuste znajdziemy sklepiki, restauracje, tawerny, minimarkety, a co najważniejsze piękną plażę, długą promenadę nad oceanem i urokliwy port jachtowy.

Niezwykłą atrakcją są urocze wiewiórki biegające po skałkach nad brzegiem oceanu. Osoby lubiące spacery mogą zrobić sobie wycieczkę do oddalonej o ok 4 km fabryki soli –  Salinas del Carmen.

Na trzeci dzień wybrałyśmy się na wycieczkę zorganizowaną na tajemnicze Cofete i szczerze nie planowałyśmy jej ale był to strzał w 10.

Wybierając się na plażę Cofete lepiej wykupić zorganizowaną wycieczkę, samemu naprawdę ciężko się tam dostać. Samochód z napędem na 4 koła najlepiej jeep są tu niezbędne.

We wcześniejszych latach droga do pokonania była jeszcze trudniejsza, dzięki Ridleyowi Scottowi, który nagrywał tu kluczowe sceny do filmy "Exodus Bogowie i Królowie" droga została wyrównana.

Pierwszym punktem wycieczki był Port w Morro Jable, gdzie można napotkać płaszczki pływające na wolności ( zwierzęta zawsze ale to zawsze są atrakcją i wzbudzają największe emocje:)).

Kolejnym etapem był punkt widokowy Mirador de Barloventro, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków, które widziałam - na plażę Cofete. Miejsce to znajduje się w najwyższym punkcie przełęczy na wysokości 223 metrów n.p.m., na której wieje niemiłosiernie (zapomnijcie o czapkach zwieje je w dół przełęczy :)).

Kierując się w dół wizytujemy w tajemniczej willi Gustava Wintera. Historia tego miejsca jest niezwykle ciekawa, warto wybrać się tu aby posłuchać kilku ciekawostek.

I tak w końcu dotarliśmy na cudowną plażę, majestatyczną, niesamowicie szeroką, piaszczystą - niezwykłą.

Zazwyczaj jest tu mało ludzi także można zrobić tu piękne zdjęcia - raj będą mieli tu miłośnicy fotografowania.

Po wizycie na plaży zaglądnęliśmy do lokalnej knajpki w wiosce, w której można zjeść i wypić lokalne przysmaki.

Ostatnim punktem był punkt widokowy na plażę Sotavento - raj dla miłośników sportów wodnych.

Niestety ze względu na wprowadzone obostrzenia nic więcej nie udało nam się już zwiedzić.

Na wyspę zdecydowanie powrócę, gdyż mnie zaintrygowała i mam jej wielki niedosyt.

 

Wyświetlony 765 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 luty 2021 16:35

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Biuro Podróży Rospond sp. z o.o. (Administratora) w celu: odpowiedzi na zadane pytanie, przekazywania informacji o oferowanych produktach i usługach, przekazywania informacji handlowej – w zależności od udzielonej przez Panią/Pana zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne jednak brak zgody uniemożliwia nam udzielenie odpowiedzi. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie. Dostęp do danych mogą mieć usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie danych osobowych na potrzeby realizacji usług świadczonych dla nas, w szczególności takie podmioty, jak podmioty świadczące usługi IT - w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania tych usług. Dane przechowywane są nie dłużej niż jest to konieczne do realizacji celów, dla których je zgromadzono, chyba że obowiązujące przepisy prawa wymagają dłuższego przechowywania. Okresy przechowywania mogą różnić się w zależności od celu przetwarzania. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych i otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej – do czasu jej wycofania. Przysługuje Panu/Pani prawo do dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania (poprawienia) danych osobowych, jeśli dane znajdujące się w naszym posiadaniu są niedokładne lub niekompletne; usunięcia danych, jeśli dane nie są już niezbędne do celów, w których zostały zebrane i nie mamy podstaw do ich przetwarzania; prawo do ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (od 25.05.2018r.) W sprawach związanych z przetwarzaniem danych oraz realizacją praw przysługujących praw możne się Pan/Pani kontaktować się z Administratorem, kierując korespondencje na adres: Biuro Podróży ROSPOND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 80-826 Gdańsk ul. Ogarna 97/2 lub za pośrednictwem e-mail rospond@rospond.com.pl Więcej pod adresem: Informacjach o przetwarzaniu danych osobowych
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli kontynuujesz przeglądanie, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies