wtorek, 19 styczeń 2021 12:37

TUNEZJA - TOZEUR I DJERBA

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Tunezja kraj oddalony zaledwie 3 godziny lotu, który przenosi nas w zupełnie inne, egzotyczne miejsce.

Do Tunezji wybrałam się na krótką podróż służbową do Tozeur i na wyspę Djerba.

Pierwszym etapem naszej podróży było Tozeur.

Po wylądowaniu udaliśmy się do hotelu a następnie na główną atrakcję jaką była przejażdżka jeepami po Saharze. Można by pomyśleć, że jest to dość popularna i nudna atrakcja ale uwierzcie bezkresna pustynia na tle zachodzącego słońca naprawdę robi wrażenie. Jeżeli będziecie mieli szczęście zobaczycie stado dzikich wielbłądów podczas zachodu - bajeczny widok.

Fani filmu Gwiezdne Wojny będą mieli nie lada gratkę, gdyż tu w ONG JEMEL znajdują się budynki, w których kręcono sceny do filmu. Po przejażdżce i nacieszeniem oczy pięknym zachodem słońca nad Saharą udaliśmy się na tradycyjną kolację na pustyni.

Kolejnym przystankiem była Oaza Chebika, nie tylko sama pustynia a przepiękne zakątki otoczone gajami palmowymi.

To cudowne miejsce położone jest w Górach Atlas, dawniej schronienie dla Berberów teraz piękna atrakcja, która zachwyca. Ciekawostką jest, iż niektóre sceny z filmu Gwiezdne Wojny epizod IV oraz Angielski Pacjent kręcono właśnie tutaj w Oazie Chebika. Na początku szlaku znajduje się kilka sklepików z lokalnymi wyrobami i restauracja. Od tego miejsca zaczynamy lekką wspinaczkę w głąb oazy.

Pnąc się w górę widać pozostałości starej osady, po pokonaniu kilku następnych etapów widać pięknie roztaczający się widok na Góry Atlas i przymocowaną do skał kozicę.

Idąc kawałek dalej z góry widać źródełko ukryte wśród palm i skał.

Pokonując schody w dół dotarliśmy do pięknego źródła, którego turkusowa woda jest niczym z bajkowego krajobrazu.

Wracając do początku oazy idziemy przez wąwóz mijając małe wodospady i urokliwą scenerię wtopioną w skały.

Wyjeżdżając z Tozeur wjeżdżamy jeszcze na małe i szybkie zakupy do miasta. Możemy kupić tu przeróżne wyroby, a także przepyszne daktyle.

Drugim etapem podróży jest Djerba - wyspa subtelności, pięknych plaż, łagodnego klimatu i ciepłego morza.

Na Djerbę przylecieliśmy głównie w celu wizytacji hoteli i od tego zaczęliśmy nasz drugi dzień na wyspie.

Hotele są tu różne od 3* zaskakująco dobrych po 5*. Tak naprawdę każdy znajdzie tu obiekt dla siebie zarówno dla rodzin jak i dla par.

Znaleźliśmy także czas na odpoczynek. Miłośnicy plażowania będą mieli tutaj raj, plaże są piękne, szerokie, a piasek mięciutki.

Dodatkową atrakcją, a także pięknym krajobrazem do zdjęć są tubylcy jeżdżący na koniach.

Na koniec udaliśmy się do stolicy wyspy Houmt Souk, urokliwego miasteczka z tradycyjną białą zabudową. Tu zrobiliśmy małe zakupy, można zakupić tu przeróżne pamiątki, przyprawy, ceramikę, a przede wszystkim pospacerować się tutejszymi uliczkami i chłonąć spokój tego miasteczka.

Tunezja to nie tylko piasek i słońce ale znacznie więcej...

 

Wyświetlony 768 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 styczeń 2021 15:45

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Biuro Podróży Rospond sp. z o.o. (Administratora) w celu: odpowiedzi na zadane pytanie, przekazywania informacji o oferowanych produktach i usługach, przekazywania informacji handlowej – w zależności od udzielonej przez Panią/Pana zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne jednak brak zgody uniemożliwia nam udzielenie odpowiedzi. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie. Dostęp do danych mogą mieć usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie danych osobowych na potrzeby realizacji usług świadczonych dla nas, w szczególności takie podmioty, jak podmioty świadczące usługi IT - w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania tych usług. Dane przechowywane są nie dłużej niż jest to konieczne do realizacji celów, dla których je zgromadzono, chyba że obowiązujące przepisy prawa wymagają dłuższego przechowywania. Okresy przechowywania mogą różnić się w zależności od celu przetwarzania. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych i otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej – do czasu jej wycofania. Przysługuje Panu/Pani prawo do dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania (poprawienia) danych osobowych, jeśli dane znajdujące się w naszym posiadaniu są niedokładne lub niekompletne; usunięcia danych, jeśli dane nie są już niezbędne do celów, w których zostały zebrane i nie mamy podstaw do ich przetwarzania; prawo do ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (od 25.05.2018r.) W sprawach związanych z przetwarzaniem danych oraz realizacją praw przysługujących praw możne się Pan/Pani kontaktować się z Administratorem, kierując korespondencje na adres: Biuro Podróży ROSPOND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 80-826 Gdańsk ul. Ogarna 97/2 lub za pośrednictwem e-mail rospond@rospond.com.pl Więcej pod adresem: Informacjach o przetwarzaniu danych osobowych
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli kontynuujesz przeglądanie, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies